Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

Na spotkanie 21 października przyszło 10 osób. Rozpoczęliśmy nim cykl dwóch spotkań w miesiącu, tj. w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca. Spotkanie poprzedziła Msza święta o godzinie 18.00 – modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie. Bezpośrednio po Eucharystii udaliśmy się do salki O. Pio, gdzie odbyło się spotkanie. Przywitaliśmy serdecznie dwie nowe osoby. Po modlitwie, przedstawieniu się i odczytaniu zasad obowiązujących na spotkaniu liderka Halina omówiła najpilniejsze sprawy wspólnoty. Następnie – w ramach konferencji – liderka odczytała list otwarty o. Macieja Koneca, jezuity i opiekuna Ogniska Sycharu we Wrocławiu. List dotyczył postaw sycharowiczów na spotkaniach. Celem listu było umocnienie i wzajemne zbudowanie siebie i innych, ku lepszemu zrozumieniu tego, co się w nas dzieje, szczególnie w sferze duchowej. Po odczytaniu listu liderka zaprosiła do wymiany doświadczeń i refleksji jakie wywołał list. Wzięła w nim udział większa część obecnych.

Spotkanie było ciepłe i bardzo serdeczne. „Osłodziła” je smacznym ciastem nowo przybyła Agatka. Bardzo dziękujemy!?

Zapraszamy na kolejne spotkanie 4 listopada o godz.19.00 do salki O. Pio. Spotkanie poprzedzi jak zwykle Msza Święta o godz.18.00.

W ramach konferencji ks. Zbigniew – nasz opiekun duchowy – podzieli się refleksjami z pielgrzymki do Fatimy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

ks. Zbigniew
Halina