2 grudnia 2017 roku spotkaliśmy się w składzie osiemnastu osób, na comiesięcznym „Sycharku”. Gościliśmy nowe osoby Grzegorza i Andrzeja. Zauważalny jest wzrost liczby Panów w naszej wspólnocie. Nasza liderka Halina przedstawiła temat dojrzałości człowieka w aspekcie fizycznym, psychologicznym, społecznymi duchowym. Jak bardzo jest to złożone pojęcie i pojemne samo w sobie, świadczyła podjęta dyskusja. Podsumować można ją następująco: dojrzałość nie powstaje bez wysiłku. Konieczna jest praca nad sobą, wgląd w siebie, podejmowanie i dotrzymywanie zobowiązań, transparentność w zamiarach i postępowaniu. Wzrastanie, ale w obranym kierunku (najkorzystniej w Bożym!).

Niewątpliwie ten trudny proces wspomaga program 12 kroków dla chrześcijan, który w naszej wspólnocie jest regularnie realizowany w otwartej formie raz na dwa tygodnie. Wszystko co osiągniemy, to czy dokonał się rzeczywisty wzrost przetestuje życie. Każde wydarzenie będzie wskaźnikiem do dalszej podróży w głąb własnej osoby. W tę drogę nie warto wyruszać samotnie. We wspólnocie jesteśmy sobie dani, moim zdaniem i zadani. Dojrzałość rodzi się w relacji, im one bogatsze tym ona większa. Zaufanie, otwartość , szczerość to jednak ryzyko.

Naszym spotkaniom towarzyszy zawsze szczególnie miła atmosfera, która udziela się wszystkim. Niewymuszony, naturalny uśmiech, radość ożywia nawet te osoby, które przeżywają głębokie trudności. Znajdują tu przyjaciół, zrozumienie, poczucie bycia oczekiwanym, potrzebnym.

Wszystkim, którzy przyczynili się do osłodzenia i ozdobienia naszego spotkania serdecznie dziękuję. Bez tej troski i dbałości o szczegóły nie byłoby tak przyjemnie.

Uwaga! – Wigilia SYCHARKÓW 16.12.217r. Ze względu na catering proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

AGA