W sobotę 9 czerwca siedmioosobowa delegacja Sycharków z naszego Ogniska wraz z naszym opiekunem duchowym ks. Zbigniewem Rzeszótko, pojechała do Zielonej Góry na dzień skupienia organizowany przez tamtejszą Wspólnotę. Spotkanie odbyło się w ramach spotkań tzw. „ściany zachodniej”. Mieliśmy okazję spotkać się z delegacjami Ognisk z Gorzowa Wlkp., Wrocławia i oczywiście Zielonej Góry. Przywitaliśmy serdecznie naszego krajowego duszpasterza ks. Pawła Dubowika i opiekuna duchowego zielonogórskiego Ogniska ks. Damiana.
Po zawiązaniu wspólnoty udaliśmy na Mszę świętą, którą sprawowało kilku kapłanów, w tym ks. proboszcz tamtejszej parafii. Homilie głosił O. Stanisław Glista OFMconv. Po Eucharystii zaplanowany czas na kawę, herbatę i ciasto wypełniły serdeczne rozmowy.
Następnie odbyła się konferencja o Duchu Świętym, którą głosił o. Stanisław Glista OFMconv – po niej O. Stanisław zaprosił do zadawania pytań. Jeszcze w kościele ks. Damian poprowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej uwielbialiśmy Pana śpiewem.

Bardzo dziękujemy liderce Oli, ks. Damianowi i całej wspólnocie zielonogórskiej za piękne przygotowanie spotkania. Dziękujemy za zadbanie o każdy szczegół, obfity stół i serdeczną, rodzinną atmosferę. Bóg zapłać!

ks. Zbigniew
Halina