Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W dniu 16 czerwca grupa Sycharowiczów wzięła udział w Festynie Rodzinnym w Starym Czarnowie. Festyn zorganizowany został przez Zakon Rycerzy Columba i Fundację Wspierania Kultury pod hasłem „Świętujemy 100-lecie niepodległości”. W Festynie udział wzięło wiele organizacji. Organizatorzy zadbali o przygotowanie miejsca do prezentacji zaproszonym organizacjom. Sycharowski namiot wyróżniał się widocznym z daleka roll-upem. Był on często fotografowany. Na stole ułożyliśmy plakaty, ulotki i wizytówki. Nie zabrakło słodyczy, kolorowanek i kredek dla dzieci. Te akcesoria pomagały zająć maluchy, gdy rozmawialiśmy z rodzicami.

Imprezie towarzyszyły liczne występy artystyczne. Między występami zapraszano na scenę przedstawicieli organizacji obecnych na Festynie. Miałam okazję zaprezentować Wspólnotę Sychar. Przedstawiłam historię powstania Wspólnoty, charyzmat SYCHARU i liczne formy pomocy i działania.

Sycharki Weronika i Grażyna rozdawały uczestnikom spotkania ulotki i wizytówki Sycharu. Udzieliłam także wywiadu dla Radia Szczecin.

Z przyjemnością wspominamy to wyjazdowe spotkanie, które było nie tylko mile spędzonym czasem, ale możliwością zaprezentowania Sycharu.

Halina