Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W dniu 3 listopada odbyło się kolejne spotkanie naszej Wspólnoty. Jak zawsze poprzedziła je Msza święta sprawowana o godz.18.00 w kościele p.w. św. St. Kostki przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 5. Eucharystia sprawowana była w intencji naszej Wspólnoty i wszystkich małżeństw w kryzysie.
Przy tym samym kościele, w salce O. Pio (wejście jak do Biura Parafialnego) o godz. 19.00 rozpoczęliśmy spotkanie. Po modlitwie, przypomnieniu charyzmatu Sycharu i odczytaniu zasad obowiązujących na spotkaniu wysłuchaliśmy o. Szustaka, który pod hasłem „Selfizm”, mówił o Sakramencie Małżeństwa i trudnościach związanych ze zrozumieniem istoty tego sakramentu. Następnie dzieliliśmy się echem wysłuchanych treści.
Zgodnie ze schematem spotkania odbyła się część przeznaczona na sprawy organizacyjne. Rozpoczęliśmy ją od złożenia życzeń urodzinowych i imieninowych Sycharkom, które w ostatni czasie obchodziły te święta. Życzeniom towarzyszył wspólny śpiew i gra na gitarze Andrzeja. Było bardzo miło i radośnie!
Potem liderka poinformowała o zmianie terminu spotkania grudniowego, które przeniesione zostało na 8 grudnia. Ustaliliśmy też termin wspólnotowej wigilii, którą zaplanowaliśmy na dzień 15 grudnia.
Liderka ogłosiła też, że od niedawna moderatorem w naszej Wspólnocie jest Teresa.
Spotkanie przebiegło w serdecznej i życzliwej atmosferze. Jak zawsze!
Bardzo dziękujemy Krysi za „osłodzenie” naszego spotkania pysznym ciastem.😄
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na następne spotkanie naszej Wspólnoty 17 listopada.

Ks. Zbigniew
Halina