Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W sobotę 13.01.2018 roku odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Sycharków. Celem bezpośrednim tym razem, była konferencja na temat emocji, uczuć i rozumu. Wiedzą podzieliła się liderka Halina, a uczestnicy (19!) osobistym doświadczeniem radzenia sobie, w sytuacjach szczególnie obciążających emocjonalnie. Człowiek pozbawiony świadomości życia emocjonalnego nie może prawidłowo funkcjonować w relacji do innych, a zwłaszcza do siebie. Ani wypieranie emocji oraz uczuć, ani natychmiastowe działanie pod ich wpływem, bez respektu dla norm i obyczajów społecznych, poza kontekstem kulturowym, nie jest właściwym sposobem reakcji na sytuacje życiowe. Stanąć w prawdzie o sobie, poznać i doświadczyć – odczuć – nazwać własne przeżycia to najważniejsza i najtrudniejsza praca do wykonania. Jak bardzo to skomplikowane niech podkreśli fakt, że nie można również nic stworzyć w oparciu wyłącznie o rozum. Intelektem można przekształcić środowisko materialne, ale otoczenie społeczne, żywe, na pewno nie.

Nasze spotkanie osłodziła faworkami w kształcie różyczek mistrzyni wypieków Weronika. Na stole pojawiły się też czarne winogrona. Ta oprawa ociepla trudne chwile dzielenia się osobistymi problemami.

Następne spotkania: 12 kroków już w poniedziałek 14.01.2018r, modlitewne 20.01.2018r i konferencyjne 3.02.2018r.

AGA