Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W sobotę 17.02,2018 roku na planowane spotkanie Sycharków o charakterze modlitewnym przybyli : liderka Halina, Piotr, Teresa, Eliza, Agata, Wiola, Roma, Iwona, i Weronika. Koronka do Bożego Miłosierdzia otuliła zgłoszone na wstępie intencje zebranych. Następnie została odczytana Ewangelia dnia, która stała się tematem refleksji i przemyśleń.

…”Jezus zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego na komorze celnej. Rzekł do niego: Pójdź za Mną!; On zostawił
wszystko, wstał i z Nim poszedł. Potem Lewi wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu; a był spory tłum celników oraz innych ludzi, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie, mówiąc do Jego uczniów: Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedział: Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników…

Szczególnie żywo poruszyły wszystkich słowa „Pójdź za mną!” Usłyszeliśmy, miedzy innymi piękne świadectwo spotkania z naszą
wspólnotą, w odpowiedzi na to zaproszenie. Te słowa w życiu każdego z nas, są drogą do nawrócenia. Odpowiedź z miejsca, natychmiast, bezzwłocznie, w wolności serca, w pełnym, świadomym zaufaniu Bogu, bez zastanowienia, przynosi wielkie owoce. Tylko wstać jak Lewi….. Dalsza część Ewangelii o geście Jezusa wobec ludzi odrzuconych, wyszydzanych, pozbawionych godności, obudziła słowo .. pogarda. (Tej postawy wobec drugiego człowieka boję się najbardziej u siebie i innych…)

Dziękujemy Iwonce za cichą posługę na spotkaniu.

Stałych członków Wspólnoty Sychar oraz jej sympatyków zapraszamy w sobotę 3.03.2018r. na spotkanie o godzinie 19.00 w parafii p.w.św. St. Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, w salce O.Pio. Msza Święta o godz.18.00.

Mityng 12 kroków –  27.02.2018r

AGA