Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W sobotę 9 czerwca siedmioosobowa delegacja Sycharków z naszego Ogniska wraz z naszym opiekunem duchowym ks. Zbigniewem Rzeszótko, pojechała do Zielonej Góry na dzień skupienia organizowany przez tamtejszą Wspólnotę. Spotkanie odbyło się w ramach spotkań tzw. „ściany zachodniej”. Mieliśmy okazję spotkać się z delegacjami Ognisk z Gorzowa Wlkp., Wrocławia i oczywiście Zielonej Góry. Przywitaliśmy serdecznie naszego krajowego duszpasterza ks. Pawła Dubowika i opiekuna duchowego zielonogórskiego Ogniska ks. Damiana.
Po zawiązaniu wspólnoty udaliśmy na Mszę świętą, którą sprawowało kilku kapłanów, w tym ks. proboszcz tamtejszej parafii. Homilie głosił O. Stanisław Glista OFMconv. Po Eucharystii zaplanowany czas na kawę, herbatę i ciasto wypełniły serdeczne rozmowy.
Następnie odbyła się konferencja o Duchu Świętym, którą głosił o. Stanisław Glista OFMconv – po niej O. Stanisław zaprosił do zadawania pytań. Jeszcze w kościele ks. Damian poprowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej uwielbialiśmy Pana śpiewem.

Bardzo dziękujemy liderce Oli, ks. Damianowi i całej wspólnocie zielonogórskiej za piękne przygotowanie spotkania. Dziękujemy za zadbanie o każdy szczegół, obfity stół i serdeczną, rodzinną atmosferę. Bóg zapłać!

ks. Zbigniew
Halina