Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W dniu 14 grudnia odbyło się świąteczne Spotkanie Opłatkowe naszej Wspólnoty. Na spotkanie przybyły dwadzieścia dwie osoby. Ks. Zbigniew udzielił nam, tradycyjnie już, gościny w refektarzu. Bardzo dziękujemy Księże!

Pomieszczenie pięknie przygotował zespół składający się z Agatki, Dorotki, Jacka. Świątecznie udekorowany stół zachwycił wszystkich. Bardzo dziękujemy za Wasz trud 🙂
Bardzo miłą niespodzianką, były upominki (aniołki) ręcznie, starannie przygotowane dla każdego uczestnika. Dziękujemy Ewuniu.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, którą prowadził ks. Zbigniew. Następnie składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem. Potem już uczta! Tradycyjny, postny czerwony barszcz i pierogi z kapustą i grzybami. Rewelacja! Nie mówiąc o przepysznych ciastach, torcie bezowym, pierniczkach i owocach itp. itd. Rozmowom nie było końca.  Całą uroczystość uświetniał śpiewem kolęd i grą na gitarze Andrzej. W jego śpiew włączyliśmy się wszyscy… Trudno było się rozstać…  Na koniec koniecznie trzeba podziękować Sycharkom, które zostały, by ogarnąć refektarz, kuchnię i wszystko zostawić w najlepszym porządku.

Dziękujemy zatem Wioli, Marlence, Pawłowi i wszystkim, których włączyli się samorzutnie do pomocy. Dziękujemy za Waszą uczynność, pracowitość.
Spotkanie było piękne, ciepłe, rodzinne. Dzięki wszystkim za stworzenie tak wspaniałego, radosnego, prawdziwie świątecznego nastroju.

Ks. Zbigniew
Halina