Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W spotkaniu 2 maja na skype uczestniczyło 18 osób. Jak zawsze przed spotkaniem odprawiona była o godz. 18.00 Msza Święta w intencji małżeństw w kryzysie. Z wiadomych powodów było na niej tylko kilku Sycharków.
Na naszym sobotnim spotkaniu mieliśmy zaszczyt i radość przywitać gościa specjalnego ks. Pawła Dubowika, Duszpasterza Krajowego Sycharu. Uczestniczył w nim także ks.Zbigniew nasz opiekun duchowy.

Po modlitwie, przedstawieniu charyzmatu Wspólnoty i zasad obowiązujących na spotkaniu przedstawiliśmy się wszyscy ks. Pawłowi.

Konferencję zatytułowaną „Stany duchowe człowieka” prowadziła Halina liderka Wspólnoty. Poprzedziła ją wstępem o psychologizacji człowieka. Następnie odnosiliśmy się do tematu konferencji, dzieląc się osobistymi refleksjami. Przeważały treści dotyczące kontaktu z psychologami.

Podsumowując można powiedzieć, że dzielenie było ożywione i brała w nim udział większość Sycharków.

Ostatnim punktem spotkania były sprawy organizacyjne.

Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej, miłej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie także na skype 16 maja o godz. 19.00

Ks. Zbigniew
Halina