Parafia
szczecin-stanislawa-kostki-168 Parafia św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 >>>
Zapraszamy na spotkania Ogniska w pierwsze i trzecie soboty miesiąca w Domu Parafialnym przy kościele (po lewej stronie - wejście tak jak do biura parafialnego) w sali o. Pio. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Św. w kościele o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie wspólnoty. Opiekunem duchowym Ogniska jest proboszcz ks. Zbigniew Rzeszótko.
Archidiecezja Szecińsko-Kamieńska >>>

W dniu 5 listopada odbyło się spotkanie szczecińskiego Ogniska Sychar, na które przybyło 24 osób. Gościliśmy jedną nową osobę.

Po przedstawieniu charyzmatu Wspólnoty i zasad obowiązujących na spotkaniu, obejrzeliśmy materiał dot. katolickiego podejścia do pogrzebu i życia pozagrobowego.

Następnie dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych i oktawy Wszystkich Świętych oraz tym, jak sami wspieramy dusze czyśćcowe.

W drugiej części spotkania słuchaliśmy świadectw kilku osób z naszego Ogniska, które zakończyły właśnie warsztaty „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”.

Były to piękne i głębokie relacje z dwóch lat pracy nad kształtowaniem własnego życia przez podporządkowywanie się Bożej mocy, dzięki prowadzeniu przez Ducha Świętego.

Gratulujemy naszym Siostrom i Braciom wytrwałości w realizacji tego wymagającego programu i życzymy trwałych, obfitych owoców tej pracy każdego dnia.

Dziękujemy Magdzie i Tomkowi za ubogacenie naszego spotkania grą na gitarze, dzięki czemu mogliśmy chwalić Pana Jezusa śpiewem wspólnotowym.

Ks. Zbigniew
Arek